Cougar LUXLIM
12 products sold in last 1 hour
Selling fast! 1 person has in their cart
- Low Profile Optical-Mechanical Switches For 15% Faster Actuation Point
- Premium Build Quality: Reinforced Aluminium Frame Made With CNC Technology, Ergonomic Keycaps Design
- Portability: Ultra Thin 20mm Design, Detachable Cable & Detachable Magnetic Stands
- Eye Catching Backlight: Customize RGB Lighting With A Variety Of Effects Through The Keyboard.
21 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Monitor - Connection Interface | USB Type-A |
|---|---|
| Monitor - Audio Jacks | No |
| Monitor - Other Specs | Detachable Magnetic Stands Included |
| Keyboard - Form Factor | Full Size |
| Keyboard - Switch Type | Optical-Mechanical |
| Keyboard - Lighting | Yes |
| Keyboard - Wrist Rest | No |
| Keyboard - On-board Memory | No |
| Keyboard - Media Keys | Functional |
| Keyboard - N-key Rollover | Yes |
| Keyboard - Polling Rate | N/A |
| Keyboard - Material | Aluminium |
| Keyboard - Software | No |
| Keyboard - Audio Jacks | No |
| Keyboard - Connection Type | Wired |
| Keyboard - Connection Interface | USB Type-A |
| Keyboard - Cable Length | 1.6m |
| Keyboard - Dimensions | 432x125x20mm |
| Keyboard - Approximate Weight | 520g |
| Keyboard - Color | Black |
| Keyboard - Other Specs | Detachable Magnetic Stands Included |
| Mice - Form Factor | Full Size |
| Mice - Software | No |
| Mice - On-board Memory | No |
| Mice - Lighting | Yes |
| Mice - Polling Rate | N/A |
| Mice - Connection Type | Wired |
| Mice - Connection Interface | USB Type-A |
| Mice - Cable Length | 1.6m |
| Mice - Approximate Weight | 520g |
| Mice - Dimensions | 432x125x20mm |
| Mice - Color | Black |
| Mice - Other Specs | Detachable Magnetic Stands Included |
| Headset - Connection Type | Wired |
| Headset - Connection Interface | USB Type-A |
| Headset - Cable Length | 1.6m |
| Headset - Lighting | Yes |
| Headset - Approximate Weight | 520g |
| Headset - Color | Black |
| Headset - Other Specs | Detachable Magnetic Stands Included |


























Reviews
There are no reviews yet.