Cougar Attila
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Monitor - Connection Interface | 3mm jack |
|---|---|
| Monitor - Other Specs | 3 pole adapter included, 3 sizes of ear hooks, 3 sizes of ear tips, included carrying case |
| Keyboard - Lighting | No |
| Keyboard - Connection Type | Wired |
| Keyboard - Connection Interface | 3mm jack |
| Keyboard - Cable Length | N/A |
| Keyboard - Approximate Weight | 23g |
| Keyboard - Color | Black |
| Keyboard - Other Specs | 3 pole adapter included, 3 sizes of ear hooks, 3 sizes of ear tips, included carrying case |
| Mice - Lighting | No |
| Mice - Connection Type | Wired |
| Mice - Connection Interface | 3mm jack |
| Mice - Cable Length | N/A |
| Mice - Approximate Weight | 23g |
| Mice - Color | Black |
| Mice - Other Specs | 3 pole adapter included, 3 sizes of ear hooks, 3 sizes of ear tips, included carrying case |
| Headset - Audio Type | Stereo |
| Headset - Audio Driver Size | 7mm |
| Headset - Audio Driver Type | Graphene Diaphragm |
| Headset - Frequency Response | 20-20000Hz |
| Headset - Impedance | 32Ω |
| Headset - Sensitivity | 94dB |
| Headset - Microphone | Yes |
| Headset - Microphone Style | Detachable, In-line |
| Headset - Noise Cancelling | Yes |
| Headset - Microphone Frequency Response | 20-20000Hz |
| Headset - Microphone Sensitivity | Detachable: -47dB, In-line: -42 dB |
| Headset - Controller | In-line, Via connected device |
| Headset - Connection Type | Wired |
| Headset - Connection Interface | 3mm jack |
| Headset - Cable Length | N/A |
| Headset - Lighting | No |
| Headset - Compatibility | Console, Laptop, Mobile, PC |
| Headset - Approximate Weight | 23g |
| Headset - Color | Black |
| Headset - Other Specs | 3 pole adapter included, 3 sizes of ear hooks, 3 sizes of ear tips, included carrying case |




















Reviews
There are no reviews yet.