Cougar Immersa Pro Prix
- Customizable RGB Lighting
- Full Software Equalizer through COUGAR UIX System
- Perfect Clarity: Retractable 9.7mm Noise Cancellation Microphone
- Extended Compatibility: Compatible with Desktops, Laptops & PS4
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Monitor - Connection Interface | USB Type-A |
|---|---|
| Monitor - Other Specs | Sound & Lighting Customizable Through Cougar UIX Software |
| Keyboard - Lighting | Yes |
| Keyboard - Connection Type | Wired |
| Keyboard - Connection Interface | USB Type-A |
| Keyboard - Cable Length | 2.5m |
| Keyboard - Approximate Weight | 430g |
| Keyboard - Color | Black & Orange |
| Keyboard - Other Specs | Sound & Lighting Customizable Through Cougar UIX Software |
| Mice - Lighting | Yes |
| Mice - Connection Type | Wired |
| Mice - Connection Interface | USB Type-A |
| Mice - Cable Length | 2.5m |
| Mice - Approximate Weight | 430g |
| Mice - Color | Black & Orange |
| Mice - Other Specs | Sound & Lighting Customizable Through Cougar UIX Software |
| Headset - Audio Type | 7.1 Virtual Surround |
| Headset - Audio Driver Size | 50mm |
| Headset - Audio Driver Type | N/A |
| Headset - Frequency Response | 10-20000Hz |
| Headset - Impedance | 32Ω |
| Headset - Sensitivity | 100dB |
| Headset - Microphone | Yes |
| Headset - Microphone Style | Foldable, Retractable |
| Headset - Noise Cancelling | Yes |
| Headset - Microphone Frequency Response | 100-10000Hz |
| Headset - Microphone Sensitivity | -47±3dB |
| Headset - Controller | In-line |
| Headset - Connection Type | Wired |
| Headset - Connection Interface | USB Type-A |
| Headset - Cable Length | 2.5m |
| Headset - Lighting | Yes |
| Headset - Compatibility | Laptop, PC, PS4, PS5 |
| Headset - Approximate Weight | 430g |
| Headset - Color | Black & Orange |
| Headset - Other Specs | Sound & Lighting Customizable Through Cougar UIX Software |
























Reviews
There are no reviews yet.