Cougar Vantar AX – Black
13 products sold in last 3 hours
Selling fast! Over 11 people have in their cart
- True Gaming Atmosphere: 8 RGB Lighting Effects, Including A Customizable Effect
- Premium Build Quality: Ultra-thin 15.5mm Reinforced Aluminium Frame Made With CNC Technology, Translucent & Flat Keycaps Design
- Silent Scissor Switches: For A Tactile & Responsive Feedback
- Reliability: 19-Key Anti-ghosting To Guarantee Registry For All Inputs
- Easy Accessibility: FN Media Key Shortcuts
24 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Monitor - Connection Interface | USB Type-A |
|---|---|
| Monitor - Audio Jacks | No |
| Monitor - Other Specs | Adjustable Stands |
| Keyboard - Form Factor | Full Size |
| Keyboard - Switch Type | Scissor |
| Keyboard - Lighting | Yes |
| Keyboard - Wrist Rest | No |
| Keyboard - On-board Memory | No |
| Keyboard - Media Keys | Functional |
| Keyboard - N-key Rollover | 19 Keys, Yes |
| Keyboard - Polling Rate | N/A |
| Keyboard - Material | Aluminium |
| Keyboard - Software | No |
| Keyboard - Audio Jacks | No |
| Keyboard - Connection Type | Wired |
| Keyboard - Connection Interface | USB Type-A |
| Keyboard - Cable Length | 1.6m |
| Keyboard - Dimensions | 445x127x15.5mm |
| Keyboard - Approximate Weight | 626g |
| Keyboard - Color | Black |
| Keyboard - Other Specs | Adjustable Stands |
| Mice - Form Factor | Full Size |
| Mice - Software | No |
| Mice - On-board Memory | No |
| Mice - Lighting | Yes |
| Mice - Polling Rate | N/A |
| Mice - Connection Type | Wired |
| Mice - Connection Interface | USB Type-A |
| Mice - Cable Length | 1.6m |
| Mice - Approximate Weight | 626g |
| Mice - Dimensions | 445x127x15.5mm |
| Mice - Color | Black |
| Mice - Other Specs | Adjustable Stands |
| Headset - Connection Type | Wired |
| Headset - Connection Interface | USB Type-A |
| Headset - Cable Length | 1.6m |
| Headset - Lighting | Yes |
| Headset - Approximate Weight | 626g |
| Headset - Color | Black |
| Headset - Other Specs | Adjustable Stands |
























Reviews
There are no reviews yet.