Cougar Immersa Essential – Blue
9 products sold in last 14 hours
Selling fast! Over 12 people have in their cart
21 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Monitor - Connection Interface | 3mm jack |
|---|---|
| Monitor - Other Specs | Crosstalk Reduction |
| Keyboard - Lighting | No |
| Keyboard - Connection Type | Wired |
| Keyboard - Connection Interface | 3mm jack |
| Keyboard - Cable Length | N/A |
| Keyboard - Approximate Weight | 294g |
| Keyboard - Color | Blue |
| Keyboard - Other Specs | Crosstalk Reduction |
| Mice - Lighting | No |
| Mice - Connection Type | Wired |
| Mice - Connection Interface | 3mm jack |
| Mice - Cable Length | N/A |
| Mice - Approximate Weight | 294g |
| Mice - Color | Blue |
| Mice - Other Specs | Crosstalk Reduction |
| Headset - Audio Type | Stereo |
| Headset - Audio Driver Size | 40mm |
| Headset - Audio Driver Type | Neodymium |
| Headset - Frequency Response | 20-20000Hz |
| Headset - Impedance | 32Ω |
| Headset - Microphone | Yes |
| Headset - Microphone Style | Foldable |
| Headset - Noise Cancelling | Yes |
| Headset - Microphone Frequency Response | 100-20000Hz |
| Headset - Microphone Sensitivity | -50dB±3% |
| Headset - Controller | In-line |
| Headset - Connection Type | Wired |
| Headset - Connection Interface | 3mm jack |
| Headset - Cable Length | N/A |
| Headset - Lighting | No |
| Headset - Compatibility | Laptop, Mobile, Nintendo Switch, Nintendo Switch 2, PC, PS5, Xbox Series X|S |
| Headset - Approximate Weight | 294g |
| Headset - Color | Blue |
| Headset - Other Specs | Crosstalk Reduction |




























Reviews
There are no reviews yet.