Cougar Attack X3
13 products sold in last 8 hours
Selling fast! Over 10 people have in their cart
- Premium Build Quality: Award-winning Aluminium Frame Structure Ensures A Sturdy & Durable Keyboard
- Extensive Lifespan: Cherry MX Mechanical Switches Guarantee At Least 50 Million Keystrokes
- Onboard memory: Save Profiles, Set Macros, & Program Keys. Change Modes & Access Functions On-the-fly Through Special Key Combinations
- Swift Response Time: Attack X3’s 1ms Response Time Provides The Quick Reaction Time Needed In Games
28 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Monitor - Connection Interface | USB |
|---|---|
| Monitor - Audio Jacks | No |
| Monitor - Other Specs | N/A |
| Keyboard - Form Factor | Full Size |
| Keyboard - Switch Type | Mechanical |
| Keyboard - Lighting | Yes |
| Keyboard - Wrist Rest | No |
| Keyboard - On-board Memory | Yes |
| Keyboard - Media Keys | Yes |
| Keyboard - N-key Rollover | Yes |
| Keyboard - Polling Rate | 1000Hz |
| Keyboard - Material | Aluminium |
| Keyboard - Software | Yes |
| Keyboard - Audio Jacks | No |
| Keyboard - Connection Type | Wired |
| Keyboard - Connection Interface | USB |
| Keyboard - Cable Length | 1.8m |
| Keyboard - Dimensions | 467x170x40mm |
| Keyboard - Approximate Weight | 900g |
| Keyboard - Color | Black |
| Keyboard - Other Specs | N/A |
| Mice - Form Factor | Full Size |
| Mice - Software | Yes |
| Mice - On-board Memory | Yes |
| Mice - Lighting | Yes |
| Mice - Polling Rate | 1000Hz |
| Mice - Connection Type | Wired |
| Mice - Connection Interface | USB |
| Mice - Cable Length | 1.8m |
| Mice - Approximate Weight | 900g |
| Mice - Dimensions | 467x170x40mm |
| Mice - Color | Black |
| Mice - Other Specs | N/A |
| Headset - Connection Type | Wired |
| Headset - Connection Interface | USB |
| Headset - Cable Length | 1.8m |
| Headset - Lighting | Yes |
| Headset - Approximate Weight | 900g |
| Headset - Color | Black |
| Headset - Other Specs | N/A |


































Reviews
There are no reviews yet.