Cougar Puri
15 products sold in last 19 hours
Selling fast! Over 5 people have in their cart
- 50-million-click Cherry MX Mechanical Switches for A Flawless Performance
- Easy Portability: Detachable USB Cable & A Water & Dust Proof Magnetic Cover
- RGB Lighting: With 20 Preset & 10 Customizable Effects
- Accessibility: Functional & Dedicated Media Keys
22 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
| Monitor - Connection Interface | USB Type-A |
|---|---|
| Monitor - Audio Jacks | No |
| Monitor - Other Specs | Magnetic Protective Cover |
| Keyboard - Form Factor | Full Size |
| Keyboard - Switch Type | Mechanical |
| Keyboard - Lighting | Yes |
| Keyboard - Wrist Rest | No |
| Keyboard - On-board Memory | Yes |
| Keyboard - Media Keys | Yes |
| Keyboard - N-key Rollover | Yes |
| Keyboard - Polling Rate | 1000Hz |
| Keyboard - Material | Plastic |
| Keyboard - Software | No |
| Keyboard - Audio Jacks | No |
| Keyboard - Connection Type | Wired |
| Keyboard - Connection Interface | USB Type-A |
| Keyboard - Cable Length | 1.8m |
| Keyboard - Dimensions | 460x150x40mm |
| Keyboard - Approximate Weight | 1400g |
| Keyboard - Color | Black |
| Keyboard - Other Specs | Magnetic Protective Cover |
| Mice - Form Factor | Full Size |
| Mice - Software | No |
| Mice - On-board Memory | Yes |
| Mice - Lighting | Yes |
| Mice - Polling Rate | 1000Hz |
| Mice - Connection Type | Wired |
| Mice - Connection Interface | USB Type-A |
| Mice - Cable Length | 1.8m |
| Mice - Approximate Weight | 1400g |
| Mice - Dimensions | 460x150x40mm |
| Mice - Color | Black |
| Mice - Other Specs | Magnetic Protective Cover |
| Headset - Connection Type | Wired |
| Headset - Connection Interface | USB Type-A |
| Headset - Cable Length | 1.8m |
| Headset - Lighting | Yes |
| Headset - Approximate Weight | 1400g |
| Headset - Color | Black |
| Headset - Other Specs | Magnetic Protective Cover |






























Reviews
There are no reviews yet.